Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Tomáš Halász

Za férové a hrdé Slovensko

Tomáš Halász
66

Tomášov príbeh

Tomáš Halász pochádza z južného Slovenska, z Veľkých Úľan, ale vyrastal v Bratislave, kam sa s mamou a sestrou presťahovali za prácou. Ako syn slobodnej matky, ktorá musela uživiť trojčlennú rodinu, si vypestoval cit pre sociálnu spravodlivosť.

Po štúdiu fotografie na strednej škole sa zamestnal ako fotoreportér v denníku Večerník. Po jeho skrachovaní odišiel do Veľkej Británie. Začínal manuálnou prácou za minimálnu mzdu a postupne sa vypracoval na vedúceho fotolabu. Po dvoch rokoch sa vrátil na Slovensko. 

Pracoval v ČTK, v denníku Pravda a nakoniec v TASR. Ako fotoreportér sa zameriaval na politiku, kultúru a občiansku spoločnosť. Za svoju tvorbu bol oceňovaný doma aj v zahraničí.

Od roku 2010 pracuje na voľnej nohe. Dokumentoval príbehy rodín na pokraji chudoby, s ťažko chorými deťmi, ľudí bez domova, mládež z detských domovov, nespravodlivé zaobchádzanie polície s Rómami a mnoho iných. Spolupracoval s množstvom mimovládnych organizácií, aby im pomohol získať finančnú pomoc pre ľudí v núdzi a zvýšiť povedomie o problémoch našej spoločnosti. 

Bez zmien vo vláde sa však situácia ohrozených rodín nezlepší, preto Tomáš spoluzakladal Progresívne Slovensko a rozhodol sa pomôcť zmene.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.