Kým pôjde o egá, nikam sa nepohneme

Niet pochýb o tom, že sa na Slovensku nachádzame v bode zlomu. To, čo sa odhaľuje posledné dni, jasne ukazuje, že kým sa politici hádali, štát ovládli oligarchovia ako Kočner a jemu podobní. Otázka znie – čo s tým? Len kritizovať iných a viesť prázdne reči o spolupráci nestačí. Pochopili sme, že zmena príde iba vtedy, ak skutočne spojíme sily, a preto sme začali rokovať o koalícii PS/SPOLU.

Ako dosiahnuť dobrú dohodu

Vôbec to však nebolo ľahké. V oboch stranách sme mali svoje egá a pocit, že sme v práve a mali by sme mať viac ako tí druhí. Mohli sme sa hádať o tom, kto má o percento viac, ale nikam by sme sa nedostali. Preto sme dali egá bokom a rokovali sme, až kým sme sa nedohodli. Urobili sme dobrú dohodu – dlhodobo udržateľnú a pre obe strany výhodnú, pretože PS a SPOLU v nej sú rovnocennými partnermi.

Hrať to na seba je teraz nezodpovedné

Sme pripravení spoločne ísť aj do parlamentných volieb. Odhodili sme praktiký starej politiky a hľadáme nové spôsoby, ako veci robiť lepšie. Pred nami sú vážne výzvy. Musíme urobiť poriadok s Kočnerovou generáciou a vymeniť ju za ľudí, ktorí politiku vnímajú ako službu. Musíme urobiť prelomové zmeny a presadiť zásadné opatrenia, preto v PS a SPOLU urobíme, čo bude v našich silách, aby sme sa z bodu, v ktorom sa ako spoločnosť nachádzame, posunuli dopredu – sme totiž presvedčení, že ako občania a občianky Slovenska máme na viac.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.