Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Zuzana Števulová

Za férové a hrdé Slovensko

Zuzana Števulová
14

Zuzanin príbeh

Zuzana Števulová pochádza z Martina a dnes žije v Bratislave. Vyštudovala Právnickú fakultu Trnavskej univerzity, vďaka čomu sa mohla od začiatku venovať štúdiu práva s dôrazom na hodnoty morálky, etiky a spravodlivosti. 10 rokov viedla občianske združenie Liga za ľudské práva, ktoré sa pod jej vedením vypracovalo na rešpektovanú a oceňovanú ľudskoprávnu organizáciu.

Zuzana bola v roku 2016 ako jediná Slovenka v histórii ocenená prestížnou medzinárodnou cenou International Women of Courage, ktorú si prevzala vo Washingtone od vtedajšieho ministra zahraničných vecí USA Johna Kerryho. Cenu dostala za statočnosť a veľké osobné nasadenie pri presadzovaní práv utečencov a migrantov.

V rámci svojej profesionálnej kariéry sa Zuzana odborne venuje témam migrácie a azylu, ľudským právam, ochrane a presadzovaniu práv menšín, právnej pomoci obetiam trestných činov z nenávisti, obchodu s ľuďmi a témam extrémizmu. O týchto témach Zuzana pravidelne písala komentáre aj do médií, najmä do SME a Euractiv.sk. 

Zuzana sa angažovala aj v iniciatíve Chceme veriť, ktorá presadzovala zmeny v polícii, prokuratúre a v justícii počas protestov Za Slušné Slovensko, je členkou Výboru pre predchádzanie a elimináciu rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatných foriem intolerancie a predsedníčkou Správnej rady Slovenského národného strediska pre ľudské práva.

Dôležité sú pre ňu témy demokracie, spravodlivosti a ľudských práv, dôstojnosti a rovnosti šancí a dôvery ľudí v štátne inštitúcie, pre ktoré sa rozhodla angažovať v Progresívnom Slovensku. Zuzana verí, že na to, aby sme dosiahli trvalú pozitívnu zmenu stačí, ak sa spojí aj malá skupina odhodlaných a statočných ľudí.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.