Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Vladimír Bilčík

Za férové a hrdé Slovensko

Vladimír Bilčík

Vladimírov príbeh

Vladimír Bilčík je členom predsedníctva a expertom SPOLU na európsku a zahraničnú politiku SR. Vo voľbách do Európskeho parlamentu v máji 2019 bol zvolený za europoslanca koalície PS/SPOLU. 

Jeho cieľom je, aby sa zo Slovenska stala skutočne európska krajina. Pôsobí ako pedagóg na Katedre politológie FiF UK. Dlhé roky viedol výskumný program o Európskej únii v Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA). Dnes je členom Správnej rady SFPA. 

Vyštudoval politológiu a ekonómiu (B.A.) na Swarthmore College v USA, európsku politiku (M.Phil) na Oxforde vo Veľkej Británii a doktorát obhájil na Univerzite Komenského. Pracoval aj ako poradca zástupcu vlády SR v Konvente o budúcnosti Európy (2002 – 2003). 

Pravidelne publikuje o reforme a vonkajších vzťahoch EÚ a komentuje európsku politiku na Slovensku i v zahraničí. Je ženatý, má dve deti a žije v Bratislave.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.