Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Simona Petrík

Za férové a hrdé Slovensko

Simona Petrík
9

Simonin príbeh

Simona Petrík, mama 4-ročnej Zorky a poslankyňa parlamentu, spoluzaložila SPOLU – občiansku demokraciu. V strane sa stará o regióny a momentálne zakladá iniciatívu Ženy SPOLU. Jej víziou je Slovensko, kde bude jednoduché založiť si rodinu a mať deti. Pracuje na tom, aby sa sociálny systém prispôsoboval potrebám mladých rodín a nie naopak.

Po štúdiu vytvorila sieť jazykových škôl, čo jej dodalo slobodu, finančnú nezávislosť a pocit naplnenia. Tri roky pôsobila v ženskej organizácii RealWoman a v roku 2013 spolu s ďalšími aktívnymi ženami založila Platformu žien Slovenska, ktorú 2 roky viedla ako jej predsedníčka. Pomáhala ženám z celého Slovenska napĺňať svoj potenciál formou vzdelávania a konkrétnych projektov pre podporu podnikania či zlaďovania osobného a pracovného života.

Simona bola v roku 2016 zvolená za poslankyňu NR SR, ale hneď vzápätí po zvolení ju čakala náročná lekcia z politiky – po tom, ako strana Sieť, za ktorú kandidovala, vstúpila do vlády so Smerom, Simona spolu s Mirom Beblavým a Katarínou Macháčkovou zo strany vystúpili.

Podarilo sa jej presadiť zrušenie poplatku za sprevádzajúcu osobu pri pôrode a zrušenie poplatku za epidurálnu anestéziu v štátnych nemocniciach, ďalej razantné vylepšenie jasličkového zákona, alebo dodatočné lôžka pre rodičov na detských oddeleniach nemocníc.

Mala možnosť vystúpiť s prejavom o slovenských ženách aj na pôde britského parlamentu. Pochádza z Liptova.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.