Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Petra Hitková

Za férové a hrdé Slovensko

Petra Hitková
75

Petrin príbeh

Petra Hitková je vysokoškolská pedagogička na Trnavskej univerzite, kde vzdeláva budúcich učiteľov anlglického jazyka. Je tiež poslankyňou v Bratislave - Starom Meste a mamou dvoch synov. V strane SPOLU, ale aj v celom svojom profesionálnom živote, sa venuje školstvu, so zameraním na vzdelávanie budúcich učiteľov a postavenie učiteľov v spoločnosti. Ako poslankyňa a predsedníčka Komisie pre vzdelávanie, mládež a šport sa snaží o rekonštrukciu materských a základných škôl a školských jedální a podporu riaditeľov a riaditeliek MŠ a ZŠ v Starom Meste.

V rámci svojho pôsobenia na troch univerzitách viedla kurzy inovatívnych metód vo vyučovaní, uskutočnila ročný experiment na 6 základných školách, v rámci ktorého chodila čítať žiakom anglické knižky a dokázala zlepšenie ich cudzojazyčných komunikačných kompetencií. Okrem vyštudovaného učiteľstva angličtiny má aj doktorát z predškolskej a elementárnej pedagogiky.

V rámci projektu preškolovania učiteľov primárneho vzdelávania pracovala s takmer 500 učiteľmi, ktorých viedla k využívaniu inovatívnych metód ako pri vyučovaní angličtiny v primárnom vzdelávaní.

Do politiky vstúpila preto, aby pomohla zlepšiť súčasnú situáciu v slovenskom školstve, ale aj postavenie žien v našej spoločnosti. Je v tíme Juraja Hipša, s ktorým spolupracovala na programe a teraz mu pomáha realizovať víziu, v ktorej sa školstvo na Slovensku stane prioritou.

Jej túžbou je, aby sme na Slovensku mali kvalitné školstvo pre každé dieťa.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.