Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Pavel Nechala

Za férové a hrdé Slovensko

Pavel Nechala
31

Pavlov príbeh

Pavel je členom predsedníctva a odborníkom SPOLU pre otázky právneho štátu. Vo svojej kariére sa venoval problematike boja proti korupcii a transparentnosti a taktiež poskytovaniu právneho poradenstva vo svojej advokátskej kancelárii.

Od roku 2001 spolupracoval so slovenskou pobočkou Transparency International, v ktorej odborne viedol Protikorupčnú poradňu. Tu riešil podnety občanov voči nekalým praktikám a nefunkčnosti orgánov verejnej správy. Podieľal sa na tvorbe viacerých kľúčových protikorupčných zákonov, akými sú napríklad novela Infozákona, či regulácia konfliktu záujmov verejných funkcionárov. Významnou mierou prispel k zakotveniu ochrany oznamovateľov nekalých praktík do právneho poriadku. Taktiež sa podieľal na zavádzaní protikorupčných opatrení na úrovni slovenských miest. Spolupracoval vo viacerých medzinárodných tímoch pri príprave opatrení v oblasti boja proti korupcii.

Od roku 2005 pôsobí ako advokát v advokátskej kancelárii Nechala & Co., ktorá má viac ako 14-ročné skúsenosti v oblasti riešenia korporátnych a obchodných záležitosti klientov a zastupovania v súdnych procesoch. Profesne sa venuje problematike nových technológii a ich dosahu na súkromie osôb. Pravidelne vykonáva školenia v problematike ochrany osobných údajov. Na portáli ekonomického týždenníka Trend prevádzkuje službu pre občanov Dobré zmluvy.

Pavel Nechala realizoval viacero prípadov, v ktorých sa postavil na stranu neoprávnene postihnutého občana. V občianskom živote aj v advokácii presadzuje nulovú toleranciu voči nezákonným praktikám.

S manželkou a troma deťmi žije v Bratislave-Petržalke.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.