Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Michal Páleník

Za férové a hrdé Slovensko

Michal Páleník
48

Michalov príbeh

Michal Páleník vyštudoval teóriu pravdepodobnosti, matematickú štatistiku a finančnú matematiku na Univerzite Komenského a prognostiku v Slovenskej akadémii vied. Od roku 2004 pôsobil v Inštitúte zamestnanosti, venuje sa najmä výskumu trhu práce, dlhodobej nezamestnanosti a sociálnym veciam. Vypracoval viacero komplexných návrhov na riešenie jednotlivých problémov nezamestnanosti, ktoré prezentoval v médiách. Je autorom viacerých odborných článkov a publikácií. Bol členom rôznych odborných komisií. Akademicky pôsobí na Fakulte managementu Univerzity Komenského. Trápi ho stav sociálneho systému, je jeho snahou pomôcť nastaviť ho tak, aby zákony platili pre všetkých rovnako a aby bola zabezpečená rovnosť šancí. Najväčšiu prekážku vo fungovaní slovenskej spoločnosti vidí v dvojtvárnosti, pretože mnohé zákony platia len na papieri a mnohé sa obchádzajú. Je idealistom, čo túži po spravodlivej sociálnej spoločnosti bez diskriminácie solidárnej so znevýhodnenými, plnej čestných ľudí, ktorí sa zodpovedne venujú svojej práci v súčinnosti so životným prostredím. Má strach o budúcnosť našej planéty, ekológiu považuje za jednu z priorít slovenskej spoločnosti.

Svoj voľný čas delí medzi svoju rodinu a koníčky. Spoluzakladal občianske združenie Freemap Slovakia, ktoré sa venuje napríklad tvorbe digitálnych máp. Rovnako je, ako spoluzakladateľ Cyklokoalície, propagátorom mestskej cyklistiky. Medzi jeho ďalšie aktivity patrí snaha o rovnosť aj na poli informačných technológií, spoluzakladal Spoločnosť pre otvorené informačné technológie či Wikimediu Slovensko.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.