Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Martin Macharik

Za férové a hrdé Slovensko

Martin Macharik
37

Martinov príbeh

Martin Macharik vyštudoval environmentálnu geológiu na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského.

Pred vysokou školou bol vychovávateľom v Ústave sociálnej starostlivosti, kde využil skúsenosti z vedenia skautského oddielu. Medzi jeho dobrovoľnícke projekty patrili aj československé zážitkové tréningy pre vysokoškolákov FONS, ktoré viedol. Jeho aktivity v skautingu vyvrcholili v rokoch 1999 – 2006, počas ktorých pôsobil na pozícii riaditeľa Ústredia Slovenského skautingu.

V rokoch 2005 – 2008 bol tajomníkom Výboru vlády pre obnovu a rozvoj Vysokých Tatier, ktorého poslaním bolo odstrániť škody po víchrici z novembra 2004 a nájsť plán udržateľného rozvoja oblasti.

V roku 2005 sa presťahoval do Banskej Štiavnice, kde podniká v oblasti turizmu a gastronómie, vlastní dve reštaurácie a penzión. Je predsedom Združenia turizmu Banskej Štiavnice a od roku 2018 poslancom mestského zastupiteľstva.

Založil stavebnú firmu, s ktorou zrekonštruoval 15 pamiatkových budov. Okrem komerčných stavebných aktivít ako predseda Kalvárskeho fondu vedie tím, ktorý zrekonštruoval Kalváriu v Banskej Štiavnici. Kalvária sa pod jeho vedením zmenila zo zdevastovaného miesta na najnavštevovanejšiu pamiatku regiónu s významným vplyvom na rozvoj turizmu.

Jeho hlavnými témami sú miestny rozvoj, aktivizmus a udržateľný rozvoj turistického ruchu. Verí, že malé a stredné podnikanie je cestou pre zdravý rozvoj regiónov.

Je alergický na výraz “nedá sa.” Jeho životným mottom sú skautské “buď pripravený“ a „nenechajte sa odradiť“. Pochádza z Modry. Je ženatý, má tri deti.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.