Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Marek Lackovič

Za férové a hrdé Slovensko

Marek Lackovič

Marekov príbeh

Marek Lackovič je od decembra 2018 novozvoleným progresívnym starostom najrýchlejšie rastúcej obce na Slovensku – Hviezdoslavova. 

Kým veľká časť obcí sa z prírastku obyvateľstva teší, v prípade Hviezdoslavova je situácia iná. Obec, dnes už takmer s 5000 obyvateľmi, mnohými neslávne prezývaná aj ako najväčší bratislavský satelit, vzdialená len 13 kilometrov od prvej tabule „Bratislava“, musí čeliť enormnému nárastu populácie „vďaka“ divokému územnému plánu schválenému v minulosti. 

Marek Lackovič je zakladajúcim členom Progresívneho Slovenska a donedávna bol aj predsedom Trnavskej bunky. Predsedovania sa vzdal bezprostredne po zvolení za starostu, aby naplno sedel len na jednej stoličke.

Hviezdoslavov je pod jeho vedením jedna z prvých samospráv na Slovensku, kde na Úrade pohodlne zaplatíte kartou a nepotrebujete hotovosť; Hviezdoslavov je vôbec prvá obec na Slovensku, v ktorej bude na kultúru, šport, vzdelávanie a infraštruktúru fungovať crowdfunding. Hviezdoslavov je tiež prvá samospráva v krajine, kde starosta svoju prácu každomesačne naživo premieta na sociálnej sieti. 

Aj vďaka tomu Hviezdoslavov získal Cenu pre otvorenú samosprávu za rok 2019, ktorú udeľuje Združenie občanov miest a obcí Slovenska.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.