Ladislav Blažek

Stará politika zlyhala, poďme to robiť lepšie.

Ladislav Blažek

Lacov príbeh

Ladislav Blažek je rodený Žilinčan, kde prežil väčšinu svojho života. V súčasnosti žije v Bratislave. Absolvoval s vyznamenaním na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici v odbore Medzinárodné vzťahy, kde mu bakalársku prácu vydali ako školskú učebnicu. Keďže je milovníkom histórie a veľkým euro-optimistom a liberálom, počas svojho štúdia sa venoval možnostiam rozšírenia EÚ, historického rozvoja demokratických inštitúcií a ľudským právam. Ušľachtilé myšlienky, ktoré si počas štúdia osvojil, by chcel priniesť aj do slovenskej politiky.

Posledných šesť rokov pracoval v medzinárodnom prostredí automobilového priemyslu, kde sa venoval zlepšovaniu kvality a znižovaniu environmentálnych dopadov v prípade rôznych automobilových komponentov. Dlhoročne sa súkromne špecializuje na oblasť ľudských práv vrátane tém rovnej spoločnosti, bojuje proti diskriminácií, prejavom nenávisti v online prostredí či šíreniu dezinformácií v oblasti ľudských práv, európskych politík a histórie. V Progresívnom Slovensku si plní povinnosti podpredsedu bunky Bratislava – Staré Mesto a aktívne pomáha v kampaňovom tíme hnutia PS ako dobrovoľník.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.