Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Ladislav Blažek

Za férové a hrdé Slovensko

Ladislav Blažek
144

Lacov príbeh

Ladislav Blažek je rodený Žilinčan a v Žiline aj prežil väčšinu svojho života. V súčasnosti žije v Bratislave.

Absolvoval Medzinárodné vzťahy na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici, štúdium ukončil s vyznamenaním a jeho bakalársku prácu vydali ako školskú učebnicu.

Keďže je milovníkom histórie a veľkým eurooptimistom a liberálom, počas svojho štúdia sa venoval možnostiam rozšírenia EÚ, historického rozvoja demokratických inštitúcií a ľudským právam. Ušľachtilé myšlienky, ktoré si počas štúdia osvojil, by chcel priniesť aj do slovenskej politiky.

Posledných šesť rokov pracoval v medzinárodnom prostredí automobilového priemyslu, kde sa venoval zlepšovaniu kvality a znižovaniu environmentálnych dopadov v prípade rôznych automobilových komponentov.

Dlhoročne sa súkromne špecializuje na oblasť ľudských práv, vrátane tém rovnej spoločnosti, bojuje proti diskriminácii, prejavom nenávisti v online prostredí či šíreniu dezinformácií v oblasti ľudských práv, európskych politík a histórie.

V Progresívnom Slovensku si plní povinnosti podpredsedu bunky Bratislava – Staré Mesto a aktívne pomáha v kampaňovom tíme hnutia PS ako dobrovoľník.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.