Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Filip Gaál

Za férové a hrdé Slovensko

Filip Gaál
82

Filipov príbeh

Filip Gaál je rodený Košičan. K tejto metropole východu sa viaže celý jeho osobný aj profesionálny život. Vyštudoval Hotelovú akadémiu na Južnej triede a je absolventom Právnickej fakulty na UPJŠ v Košiciach. 

Keďže je milovníkom histórie, počas štúdia sa venoval predovšetkým témam dejín štátu a práva. Ušľachtilé myšlienky, ktoré si počas štúdia osvojil, by chcel priniesť aj do slovenskej politiky. Momentálne pracuje v spoločnosti zaoberajúcej sa tvorbou a poskytovaním audio-vizuálnych vzdelávacích programov pre deti v oblasti vesmíru a životného prostredia. Podnecovať v ľuďoch, ale predovšetkým v deťoch záujem o vedu a prírodu považuje za veľmi dôležité.

Ako člen organizácie Centrum pre religionistiku a historické štúdiá n.o. sa takmer 2 roky podieľal na príprave verejných prednášok v Štátnej vedeckej knižnici s cieľom šíriť osvetu o spoločenských vedách. Keďže by chcel prispieť k empatickej a solidárnejšej spoločnosti, svoj voľný čas venuje dobrovoľníctvu a občianskemu aktivizmu v jeho rodných Košiciach. 

Jeho záujem o verejné dianie, občianska angažovanosť a nespokojnosť so spoločenskou situáciou na Slovensku vyústila pred dvoma rokmi v jeho živote do bodu zlomu, kedy sa spolu s ostatnými odvážnymi Slovákmi rozhodol založiť hnutie Progresívne Slovensko.

Aktuálne si plní povinnosti predsedu košickej bunky hnutia PS, je členom legislatívno-právnej a sociálnej komisie mestskej časti Západ v Košiciach a je členom koaličnej rady mesta Košice.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.