Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Dominik Hatiar

Za férové a hrdé Slovensko

Dominik Hatiar
38

Dominikov príbeh

Dominik Hatiar vyštudoval Gymnázium Jura Hronca v Bratislave, politiku na Sheffieldskej univerzite v Anglicku a medzinárodnú energetiku na parížskom Sciences Po. Pôsobil aj ako aktivista proti jadrovým zbraniam v organizácii Global Zero a viedol viacero študentských hnutí. 

Prvé skúsenosti s politikou a diplomaciou získal na Stálej misii SR pri OSN, v kancelárii Prezidenta Kisku, na Samite G7 či v kabinete podpredsedu Európskej komisie pre energetickú úniu Maroša Šefčoviča.

Dva roky pracoval pre nórskeho energetického giganta Equinor, kde sa venoval prenosu zelených technológií na trh. Bol súčasťou projektov plávajúcich veterných fariem či zachytávania a uskladňovania emisií CO2 v ťažkom priemysle. 

Ako 25-ročný bol v eurovoľbách najmladším kandidátom koalície PS/SPOLU, vo voľbách získal takmer 10-tisíc preferenčných hlasov. Dnes Dominik pomáha s tvorbou programu koalície v zelených, sociálnych a mládežníckych otázkach.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.