Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Anna Dojčanová

Za férové a hrdé Slovensko

Anna Dojčanová
96

Annin príbeh

Anna Dojčanová pracovala 25 rokov ako redaktorka, moderátorka, vedúca vydania a zahraničná korešpondentka pre Indiu a juhovýchodnú Áziu v SRo, STV, Rádiu Slobodná Európa a TA3.

Posledných niekoľko rokov pracovala ako predsedníčka neziskovej organizácie pre rozvoj inteligencie, predsedníčka rád škôl a presbyterka Evanjelickej cirkvi Augsburského vyznania v Bratislave – Starom Meste.

Od roku 2018 je poslankyňou Miestneho zastupiteľstve Bratislava – Staré Mesto a členkou Komisie pre kultúru, Komisie pre vzdelávanie, mládež a šport a Komisie pre územné plánovanie, miestny rozvoj a životné prostredie.

Je hrdá na svojich predkov, ktorí sa v minulosti vždy vzopreli útlaku – či už počas SNP alebo počas sovietskej okupácie v roku 1968, ktorú ako dieťa zažila na vlastnej koži a ktorá ju poznačila na celý život. Aktívne sa zúčastnila na novembrových demonštráciách v roku 1989.

Znepokojuje ju nárast extrémizmu v spoločnosti, a preto sa v posledných rokoch začala ako publicistka venovať téme hybridnej vojny v médiách a na sociálnych sieťach.

Verí, že cesta k pozitívnej a dlhodobo udržateľnej zmene v spoločnosti vedie cez skĺbenie mladíckeho elánu so skúsenosťami starších.

Je zakladajúcou členkou PS, členkou platforiem PSF a Progresívni veriaci, matkou dvoch dcér a používa svoje domácke meno Hana.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.