Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Pavol Škápik

Za férové a hrdé Slovensko

Pavol Škápik
65

Pavlov príbeh

Pavol Škápik predstavuje novú generáciu politikov, ktorá prináša do verejného života odbornosť, férovosť a slušnosť. Aktívne sa zasadzuje o to, aby sa v štátnej a verejnej správe stalo prirodzené rozhodovanie na základe dát. A tiež o to, aby v riadiacich funkciách boli odborníci, ktorí transparentne a hrdo pracovali na zlepšovaní Slovenska. V rámci odbornosti sa špecializuje na dáta z oblasti trhu práce, sociálnych politík a zdravotníctva.

Pavol je šéfom dátových analytikov na Hlavnom meste SR Bratislava, členom Teamu Vallo, predsedom poslaneckého klubu v Petržalke a tiež okresným predsedom strany Spolu. Predtým pracoval na Inštitúte sociálnej politiky a tiež bol vedúcim tímu prípravy sčítania obyvateľov 2021 založenom na údajoch z registrov. 

Je spoluzakladateľom projektu Klebedata, kde poukazuje na rozličné možnosti využitia dát. V dátach je sila a potenciál, je veľká škoda, že mnoho dát je využívaných v takej malej miere…a toto sa pokúša zmeniť. Aj preto presadzuje transparentnosť v podobe zverejňovania otvorených dát.

Pavol mám 35 rokov, je ženatý, má trojročného syna a býva s rodinou v bratislavskej Petržalke.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.