Vedieme najtransparentnejšiu kampaň

Podporte nás

Oliver Petrík

Za férové a hrdé Slovensko

Oliver Petrík
83

Oliverov príbeh

Oliver Petrík sa narodil na východnom Slovensku, väčšinu života však prežil v Banskej Bystrici.

V roku 2000 úspešne ukončil Lekársku fakultu v Košiciach. Už počas štúdia pracoval ako záchranár záchrannej zdravotnej služby. Ako čerstvý absolvent sa zamestnal v Breznianskej nemocnici na Oddelení anestézie a intenzívnej medicíny.

Keď v roku 2003 začalo v Banskej Bystrici vznikať špecializované pracovisko venujúce sa kriticky chorým deťom, stal sa členom novovznikajúceho tímu detského OAIM. Pracuje tu dodnes.

Začínal od nuly ako sekundárny lekár, neskôr zastával pozíciu zástupcu primára, následne primára, až sa vypracoval na dnešnú funkciu prednostu Kliniky pediatrickej anesteziológie a intenzívnej medicíny. Vo vedení nemocnice zastával pozíciu námestníka pre liečebno-preventívnu starostlivosť a dodnes pôsobí ako odborne spôsobilá osoba pre DRG.

Na klinike vedie tím lekárov bojujúcich za uzdravenie ťažko chorých detí na hranici prežitia. Zameriava sa na zavádzanie nových liečebných postupov – poznatky zo zahraničných pracovísk prináša na naše pracoviská, vďaka čomu sa zaraďujú medzi európsky štandard na úrovni 21. storočia.

Za najväčší úspech považuje zavedenie mimotelovej oxygenácie pri ťažko poškodených pľúcach u detí. Vďaka tomuto postupu sa jeho tímu podarilo zachrániť deti, ktoré v minulosti nemali nádej na prežitie, pretože uvedený liečebný postup bol v kritickej fáze ochorenia nedosiahnuteľný.

Okrem snahy o rozvoj medicínskych postupov vychováva generáciu nových lekárov. Takých, pre ktorých je každý pacient náročnou výzvou, do ktorej idú s plným nasadením.

Záchranná zdravotná služba zostala jeho srdcovou záležitosťou počas celého profesijného života. Dodnes je jej súčasťou a aj preto veľmi dobre pozná problematiku slovenského zdravotníctva – silné aj slabé stránky, potreby pacientov a pacientok aj zdravotníkov a zdravotníčok, chyby systému, spôsob financovania či problematiku zdrojov, v rámci ktorej tvrdí, že zdravie nemôže byť nástrojom obchodu a zisku.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.