Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Miroslav Beblavý

Za férové a hrdé Slovensko

Miroslav Beblavý
2

Miroslavov príbeh

Miroslav Beblavý je predsedom SPOLU, programovým lídrom koalície PS/SPOLU a jedným z najaktívnejších poslancov Národnej rady Slovenskej republiky. 

Nový štýl politiky pre neho znamená hľadanie riešení, nie hádky. Pri tvorbe programu uplatňuje schopnosť dohodnúť sa. Chce priniesť silný program a silné osobnosti, ktoré ho aj zrealizujú.

Miroslav má na konte mnohé úspechy, ktoré zásadne zlepšili životy ľudí. Odkrývaním korupčných káuz zastavil politický biznis tety Anky, Marcela Foraia, maséra Kostku, Ladislava Košeckého, šéfa burzy Medveďa, Františka Imreczeho a ďalších. Presadil tzv. Beblavého percento, ktoré rozpútalo konkurenčný boj bánk o klientov hypotekárnych úverov, vďaka čomu majú dnes ľudia výrazne nižšie úroky na hypotékach. Ročne tak ľudia ušetria 128 000 000 eur. 

Podarilo sa mu tiež presadiť povinné zverejňovanie vratiek DPH na internete, čo v budúcnosti pomôže zabrániť podvodom s nadmernými odpočtami DPH. Jeho posledným úspechom je schválenie zverejňovania ponúkanej mzdy v pracovných inzerátoch, ktoré spolupredkladal s Jozefom Mihálom.

V rokoch 2002 až 2006 zastával ako nezávislý odborník funkciu štátneho tajomníka na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny, kde sa primárne venoval politikám zamestnanosti.  K jeho úspechom patrí napríklad presadenie školských obedov zadarmo pre chudobné deti. V rokoch 2001 – 2002 a 2006 – 2010 viedol Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI). Počas svojej kariéry zastával viacero konzultantských pozícií pre Európsku komisiu, OECD, Svetovú banku a.i.

Doktorský titul z ekonómie získal na University of St Andrews, docentúra mu bola udelená na Univerzite Komenského, kde niekoľko rokov pedagogicky pôsobil. V parlamente sa zameriava na ochranu spotrebiteľa, finančný trh, dane, opatrenia proti korupcii, transparentnosť a zdravotníctvo. S rodinou žije v bratislavskej Trnávke.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.