Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Michal Truban

Za férové a hrdé Slovensko

Michal Truban
1

Michalov príbeh

Michal Truban ako volebný líder koalície PS/SPOLU vedie politické rokovania a venuje sa aj programu v oblasti digitalizácie a znižovania byrokracie v štáte.

Verejne sa vyjadruje a bojuje proti korupcii, hlavne v IT sektore. V roku 2015 nahlásil na políciu osoby, ktoré ponúkali firme WebSupport vopred vyhraté tendre a taktiež patril k tým, ktorí ostro vystúpili proti TechMatch, štátom organizovanej a predraženej konferencii. Za jeho boj proti systematickej korupcii v oblasti informačných technológií mu bol v roku 2015 udelený Rad Ďurka Langsfelda, ocenenie, ktoré udeľuje projekt Spájame statočných.

Je spoluzakladateľom občianskeho združenia Slovensko.digital, ktoré upozorňuje na nezmyselné štátne IT projekty a bojuje proti korupcii v IT sektore. Slovensko.digital Slovensku ušetrilo už viac ako 300 miliónov EUR na nezmyselných tendroch.

Michal Truban založil firmu WebSupport, ktorá sa v roku 2012 stala jednotkou na slovenskom trhu webhostingu a je ňou doteraz. IT Asociáciou Slovenska bol vyhlásený za IT Osobnosť roka. Je známy aj vytváraním a investovaním do startupov, vďaka dvom víťazstvám v StartupAwards.SK sa mu podarilo ísť na pobyt v technickom inštitúte v Silicon Valley.

Spoluzakladal a finančne podporoval občianske združenie Progresívne Slovensko, v roku 2019 bol zvolený za nového predsedu hnutia. Za Progresívne Slovensko vyjednával o vzniku koalície so stranou SPOLU - občianska demokracia, s ktorou neskôr vyhrali voľby do Európskeho parlamentu.

V roku 2016 vydal svoju prvú knihu .Support, z ktorej sa stal bestseller. Medzi jeho hobby patrí blogovanie, prednášanie, ale hlavne šport - beh, plávanie, joga, crossfit, surfovanie, golf a triatlon. V roku 2015 absolvoval jednu z najťažších svetových súťaží Železný muž - Norseman, získal čierne tričko určené len pre prvých 160 pretekárov. Pochádza z Kysuckého Lieskovca.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.