Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Martin Dubéci

Za férové a hrdé Slovensko

Martin Dubéci
10

Martinov príbeh

Martin Dubéci je jedným zo spoluzakladateľov Progresívneho Slovenska, kde dnes pôsobí ako jeho sekretár. Venuje sa témam obrany a bezpečnosti a bol iniciátorom Výzvy k ľudskosti, aj vďaka čomu patrí medzi najvýraznejšie progresívne a liberálne hlasy na Slovensku. Pochádza z obyčajnej zmiešanej maďarsko-slovenskej rodiny z Košíc. Chodil na maďarskú základnú školu v Košiciach, evanjelické gymnázium v Tisovci a neskôr študoval v Českej republike, Dánsku a v Londýne.

Po voľbách v roku 2016 sa rozhodol spolu s Michalom Trubanom a Ivanom Štefunkom založiť politické hnutie, ktoré bude autentickým progresívnym hlasom na našej politickej scéne. Ako sekretár hnutia posledné dva roky zodpovedá za jeho rozvoj a politickú stratégiu. V oblasti bezpečnosti roky upozorňuje na neefektivitu a netransparentnosť vo veľkých modernizačných projektoch. Stojí za najväčšími odhaleniami zlyhaní v prípade modernizácie Spartanov, či vozidiel 8x8.

Taktiež bol jedným zo zástupcov iniciatívy za zlepšenie zákona o spravodajských službách a pracoval aj na legislatívnych iniciatívach, ktoré pomohli zlepšiť kvalitu infozákona či začali riešiť otázku podvodného nevyplácania miezd na východnom Slovensku.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.