Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Juraj Hipš

Za férové a hrdé Slovensko

Juraj Hipš
11

Jurajov príbeh

Juraja Hipša učenie fascinovalo už od detstva. Otec, ktorý bol učiteľ, ho brával so sebou do školy. Ako žiak ale o nadšenie zo školy prišiel. Po skončení vysokej školy Juraj založil mimovládnu organizáciu Živica s cieľom priniesť kvalitné vzdelávacie programy školám. Začínali len ako traja dobrovoľníci a v rokoch 2000 – 2019 bol jej riaditeľom. Dnes je Živica stabilná a rešpektovaná organizácia s viac ako 30 zamestnancami.

Pred 11 rokmi spoluzakladal prvú komunitnú školu na zaježovských lazoch, ktorú vychodili aj jeho vlastné deti. Ďalej nasledovalo založenie Sokratovho inštitútu, programu pre mladých nadaných ľudí. Pre učiteľov to bol zase Komenského inštitút – vzdelávací program pre učiteľov odhodlaných meniť školstvo zdola. Ten bol v roku 2017 medzinárodnou organizáciou Varkey Foundation zaradený medzi štyri najinšpiratívnejšie programy pre učiteľov na svete. 

Juraj popritom stál aj pri zrode ceny Učiteľ Slovenska, ktorá oceňuje prácu kvalitných pedagógov a poukazuje na pozitívne príklady v školstve. Za prácu v oblasti vzdelávania získal niekoľko ocenení.

Uvedomil si, že zásadné zmeny školstva na Slovensku potrebujú podporu štátu. Rozhodol sa preto vstúpiť do politiky. Chce, aby každé dieťa navštevovalo kvalitnú školu s inšpiratívnymi učiteľmi. Podľa Juraja musí byť cieľom nás všetkých, aby každé dieťa dostalo kvalitné a zmysluplné vzdelanie.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.