Viedli sme najtransparentnejšiu kampaň

Zistiť viac

Jaroslava Lukačovičová

Za férové a hrdé Slovensko

Jaroslava Lukačovičová
19

Jaroslavin príbeh

Jaroslava Lukačovičová je členkou predsedníctva a expertkou SPOLU na dane, odvody a podnikateľské prostredie. 

Vďaka jej iniciatíve s Miroslavom Beblavým sa nebudú musieť neziskové organizácie pri prijímaní 2 % z daní zapisovať do registra partnerov verejného sektora. 

Je dlhoročnou podnikateľkou v oblasti účtovníctva a daní a bojovníčkou za menej byrokracie spojenej s podnikaním a zamestnávaním. Prostredníctvom pravidelných blogov sa snaží upozorňovať a ovplyvňovať legislatívny proces v oblasti administratívnej záťaže či nezmyselných pokút, alebo na druhej strane ľudsky vysvetľovať zložité ekonomické témy v duchu hesla „účtovníka potrebuje každý“. 

Pracuje ako poradkyňa Združenia podnikateľov Slovenska a prezidentka Slovenskej asociácie účtovníkov neziskových organizácií. Je aj členkou poroty súťaže Podnikateľka Slovenska a autorkou viacerých publikácií na tému účtovníctva a daní neziskových organizácií. 

Vo voľnom čase sa venuje behu a aj v rámci tém, ktorým sa venuje, sa snaží prepájať príjemné s užitočným v podobe prednášok pre neziskové športové organizácie alebo prednášok pre začínajúcich podnikateľov. 

Je jednou zo zakladateliek iniciatívy Ženy SPOLU. Spolu so Simonou Petrík pôsobila vo vedení organizácie na podporu a pomoc ženám s názvom Platforma žien Slovenska.

Zostaňme v kontakte

Meníme politickú kultúru, zaväzujeme sa neútočiť a jednať s našimi partnermi konštruktívne.

Toto pole je povinné
Toto pole je povinné

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním. Viac o používaní súborov cookie.